W E B L O U X
راه های افزایش سئو

بالا بردن رتبه سایت و حفظ جایگاه در نتایج موتورهای جستجو مهمترین فاکتور در وب سایت ها و کسب و کار های آنلاین می باشد. در این راستا برای افزایش سئو و بهینه سازی سایت، ابتدا باید بدانید که سئو چیست و چه روش هایی  برای ارتقاء آن وجود دارند؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این روش ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

فعال کردن SSL برای سایت

یک فاکتور بسیار مهم برای موتور های جستجو ایمن بودن سایت می باشد. گواهی SSL یکی از راه های افزایش امنیت سایت است و بر روی وب سرور نصب می شود، اینگونه یک پروتکل https را فعال کرده و اتصال امن و مطمئن بین وب‌سرور و مرورگر بوجود می آید.این به افزایش سئو سایت کمک می کند. اغلب از SSL برای اطمینان از امنیت تراکنش‌های مالی آنلاین، انتقال داده‌ها و ورود به سیستم استفاده می‌شود و به تازگی نیز در تامین امنیت سایت‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.

 با نصب این گواهی پروتکلی HTTP به HTTPS تغییر می کند ( Sمخفف Secure). برای سایت هایی که از قبل وجود داشته اند ولی این گواهی را ندارند بعلت تغییر یافتن نشانی سایت به https می بایست اقداماتی از جمله ریدایرکت کردن انجام گیرد تا از ترافیک ورودی کاسته نشود.

وب سایت واکنشگرا

ریسپانسیو کردن و تاثیر آن در افزایش سئو

ریسپانسیو کردن سایت به معنی واکنشگرا بودن صفحات وب سایت در هنگام نمایش در دستگاه های دیگر از جمله تبلت و موبایل می باشد. در هنگام طراحی سایت باید به این امر مهم توجه شود و تمام صفحات سایت را از نظر واکنشگرا بودن بررسی نمود. امروزه طبق آمار بیشترین جستجوها و بازدید ها توسط موبایل صورت میگیرند. اصطلاح موبایل فرندلی (mobile-friendly)  که به نحوه صحیح نمایش صفحات وب در موبایل و تبلت اشاره می کند، یک معیار اصلی برای موتورهای جستجو جهت رتبه بندی محسوب می شود و روشی موثر در افزایش سئو سایت می باشد.

برای سایت خود قسمت بلاگ را در نظر بگیرید

شما میتوانید یک بلاگ برای وب سایت خود ایجاد کنید و در آن اطلاعات مفیدی در زمینه کاریتان را که کاربران بدنبال آن هستند در اختیارشان قرار دهید. اینگونه می توانید به کاربرانی که در حوزه کاریتان هستند و یا بدنبال کسب اطلاعاتی درباره کالاها یا خدماتی که ارائه می کنید می باشند، اطلاعات بدهید.

اگر مطالب ارائه شده جامع و کاربردی باشد و بصورت دوره ای مقالات با کیفیت و جدیدی به آن اضافه شود، میزان بازدید سایت شما بالا می رود که روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است و ترافیک سایت شما را افزایش می دهد.

نکته ای که وجود دارد این است که بهتر است در خود وبسایت وبلاگی با آدرس sitename/blog در نظر بگیرید و در آن مقالات را بارگذاری نمایید و از ساب دامنه(SubDomain) برای وبلاگ استفاده نکنید. البته می توانید در سایت هایی غیر از سایت خود نیز وبلاگ داشته باشید و از آن سایت ها به سایت خود لینک ایجاد کنید(مثلا با گذاشتن ادامه مطلب و لینک آن به سایت خود). اینگونه تمرکز اصلی خود را بر روی وبلاگ سایت خود قرار داده و بر روی وبلاگ های خارج از سایت خود نیز به صورت دوره ای مطلب قرار دهید.

افزایش سئو با رعایت ساختار URL

جهت افزایش سئو و بهینه سازی سایت حتما از کلمه کلیدی مورد نظر باید در آدرس(URL) همان صفحه استفاده شود. این یکی از راه های شناسایی محتوای درون آن صفحه و ارزیابی صفحه توسط گوگل و نشان دادن آن در نتایج جستجو است. طول URL نباید خیلی زیاد باشد ( کمتر از 100 کاراکتر)

همچنین به لحاظ خوانایی باید به گونه ای باشد که برای کاربران قابل درک باشد. این کار منجر به افزایش اعتماد کاربران و افزایش کلیک بر روی سایت می شود.

نقشه سایت

استفاده از نقشه سایت (Site Map)

نقشه سایت همانند نقشه یک ساختمان است و تمامی مسیر ها (URLها) و صفحات را در بر میگیرد. با تهیه نقشه سایت توسط ابزارهای متعددی که وجود دارند و ارائه آن به گوگل (از طریق سرچ کنسول) شما می توانید از ایندکس شدن توسط ربات ها و درک ساختار سایت خود توسط آنها مطمئن شوید.

استفاده از داده های ساختاریافته (Structured Data)

عناصر مختلف درون صفحه مانند تصاویر و پارگراف ها برای مرورگر ها قابل فهم و اجرا هستند. اما متور های جستجو نمیتوانند بطور کامل آنها را درک کنند. با استفاده از داده های ساختاریافته می توان مفاهیم و محتوای درون سایت را برای موتورهای جستجو قابل درک کرد و به آنها برای دست یافتن به وب معنایی کمک کرد. ربات های گوگل به سایتهایی که از این داده ها استفاده می کنند اولویت می دهند و آنها را در رتبه های بالاتر نشان می دهند.

این ویژگی به بهبود عملکرد سایت و بالا رفتن رتبه سایت در صفحه نتایج کمک می کند. داده های ساخت یافته اطلاعات اضافه تری هستند که شما در صفحه جستجو درکنار یک وب سایت و توضیحات متای آن می بینید. برای مثال اگر به دنبال یک رستوران هستید، علاوه بر مشاهده نام رستوران  اطلاعات افزوده ای مانند ساعات کاری، قیمت و امتیاز مثبت بازدید های آن وبسایت را می توانید در کنار نام آن مشاهده کنید.

متای توضیحات را بهینه کنید

متای توضیحات (Meta Description) در واقع همان توضیح در پایین آدرس سایت در صفحه نتایج جستجو می باشد و بیانگر خلاصه ای از محتوای درون صفحه می باشد. کاربران به این توضیحات دقت زیادی می کنند و از روی این توضیح ها متوجه می شوند که آیا مطلب مورد جستجوی آنها در این سایت قرار دارد یا خیر. بنابراین نوشتن یک متای توضیحات جذاب و مناسب با محتوا می تواند نرخ کلیک سایت را بالا ببرد.

تگ عنوان

بهینه سازی تگ عنوان (Title)

تگ عنوان یا Title Tag اولین چیزی است که کاربران در صفحه سرچ می بینند و از روی آن تصمیم می گیرند که وارد سایت شوند. بنابراین در نوشتن این عنوان باید دقت نمود تا از جذابیت و در عین حال صداقت برخوردار باشد.

بهترین هاست را انتخاب کنید

در انتخاب هاست یا میزبان بایستی دقت کنید. هاست در واقع به فضای مجازی بر روی سرویس دهنده وب گفته می شود که اطلاعات و فایل های وب سایت شما در آن قرار گرفته و از وب سایت شما میزبانی میکند.

بنابر این هاستی را انتخاب کنید که فاکتور های امنیتی را رعایت کرده و از سرعت و پشتیبانی خوبی برخوردار باشد. دارا بودن آنتی DDoS (جلوگیری از حملات DOS) و میزان UpTime بالا (میزان سرویس دهی بالا) مواردی هستند که به بهبود کیفیت سایت منجر می شوند.

ناوبری(navigation) سایت

ایجاد ناوبری سایت (Website Navigation)

ناوبری سایت فاکتور مهمی در طراحی سایت و سئو می باشد و لینکهایی هستند که تمام صفحات وب سایت را بهم متصل می کنند. اینگونه مسیر حرکت ربات های گوگل و کاربران در سایت مشخص می شود.

از جمله مزایای این ویژگی راحتی کاربران برای پیدا کردن اطلاعاتی است که به دنبالش میگردند و هنگامیکه کاربر در مطالب سایت سردرگم شود با دیدن نوار ناوبری راهش را پیدا می کند و در صورت نبود آن ممکن است مسیرش را گم کند.

استفاده از نوار ناوبری باعث افزایش رضایت کاربران از سایت ما و بازگشت دوباره آنها به سایت ما می شود. این ویژگی همچنین به چرخش درست خزنده ها (رباتها)ی موتورهای جستجوگر در صفحات سایت و همچنین یافتن صفحات جدید در سایت کمک می کند.

افزایش سرعت لود شدن سایت برابر با افزایش سئو

بالا بودن سرعت سایت باعث افزایش رضایتمندی کاربران و در نتیجه افزایش سئو سایت خواهد شد و این تجربه کاربری را بهبود می بخشد. چرا که اگر سرعت سایت پایین باشد کاربران باید منتظر بمانند تا صفحه مورد نظر لود شود و این برایشان خسته کننده است. بنابراین فورا آن سایت را بسته و به سراغ سایت دیگری میروند. با ترک سریع صفحات توسط بازدیدکنندگان، موتورهای جستجو نسبت به سایت بدبین شده و رتبه آن را کاهش می دهند.

پایین بودن سرعت سایت می تواند عوامل زیادی داشته باشد. از جمله هاست و سرور، مرورگر، تم یا قالب سایت، تبلیغات و آگهی، عکس ها، ویدئو ها، کدها و… . با شناسایی مشکل و رفع آن میتوان سرعت سایت را افزایش داد و طی فواصل زمانی مشخصی آنرا مجدد ارزیابی نمود.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اطلاعات تماس

تلفن : 65248360- 021

همراه: 09129743188

contact@webloux.com

شهریار، خیابان ولیعصر، میدان امام خمینی، خیابان محسنی، جنب بانک سامان، کوچه آبشار، پلاک 115، طبقه 3، واحد 1

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید